case image

Статистика втрат показує, що найпоширенішими вбивцями солдатів є шок і кровотеча. Наприклад, одне дослідження показало, що майже 90% американських військовослужбовців, які померли від бойових поранень, померли, не потрапивши до лікарні.

Ці приголомшливі цифри стали поштовхом до змін у медичній практиці лікування поранених і до появи нової медичної доктрини під назвою Tactical Combat Casualty Care (TCCC). TCCC зараз широко використовується у військовому і цивільному секторі. Вона спрямована на навчання немедиків швидкої зупинки кровотечі. Це життєво важливо, оскільки солдати можуть померти протягом декількох хвилин після пошкодження артерій. Однією з ключових навичок TCCC є накладання джгутів. Джгути або подібні пристрої використовувалися досить давно. Однак їх перші версії набули репутації небезпечних у разі неправильного використання та через деякий час стали непопулярними.

Згодом джгути стали кращими і виявилися особливо корисними при вибухових травмах, коли сильна кровотеча була спричинена пошкодженням кінцівок. Джгути нової конструкції більш безпечні, поранений солдат може накладати їх самостійно, однією рукою. Сьогодні кожен американський солдат носить джгут у своїй медичній сумці. Використання джгута в Іраку та Афганістані врятувало близько 2000 життів.

На жаль, джгути НЕ входять до стандартного комплекту спорядження, яке отримують військові в Україні, відправляючись на передову. Українські військові отримують гвинтівки та боєприпаси, але не мають джгутів та іншого тактичного спорядження. Іноді вони отримують Джавелін і NLAW, але джгути все ще не мають.

Ми збираємо кошти на забезпечення солдатів джгутами, щоб зменшити смертність серед військових внаслідок небезпечних для життя поранень.